Duyurular

...

ECZACILIK FAKÜLTESİ'NİN AÇILIŞI BEYAZ ÖNLÜK GİYME TÖRENİ İLE YAPILDI......


Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ilk beyaz önlük giyme törenini, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Metin Yavuz, Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nuran Öğülener, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Recep Tuncer,  Adana Eczacı Odası Genel Sekreteri Ecz. Ömür Mürsel Yalbuzdağ, Adana Eczacı Odası Saymanı Ecz. Sühendan Toksöz, öğretim üyeleri, öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirdi.
Açılış konuşmasını yapan Adana Eczacı Odası Genel Sekreteri Ömür Mürsel Yalbuzdağ, Eczacılık Fakültesi’ne ilk adımı atan genç meslektaşlarına eczacılığın yüz yıllardır süren, bilimsel şifa dağıtan bir meslek olduğunu hatırlattı.Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan ise konuşmasına, çocuklarının Çukurova Üniversitesi’ni tercih etmesini destekleyen ailelere teşekkür ederek başladı. 43 yıllık geçmişi ile Çukurova Üniversitesinin kurumsal yapısını tamamladığını hatırlatan Prof. Dr. Erdoğan, Eczacılık Fakültesi’nin yeni binasına geçmesi için ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.


Açılış konuşmalarının ardından Eczacılık Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Nuran Öğülener “İlacın Tarihçesi” konulu ilk dersini verdi.Tören öğrencilere beyaz önlük giydirilmesi ve toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.