Duyurular

...

14 Mayıs Eczacılık Günü Kutlaması.....


Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından ilk kez düzenlenen, bilimsel eczacılığın akademik kuruluşunun 179. yılının kutlandığı "14 Mayıs Eczacılık Günü" etkinliği Ç.Ü. Tıp Fakültesi Hipokrat Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Öğrenci Temsilcimiz Mehmet ERBAY'ın konuşması ile başlayan programa, Fakültemiz Dekanı Sayın Prof.Dr. Nuran ÖĞÜLENER,  Adana Eczacı Odası Başkanı Sayın Ecz. Ersun ÖZKAN ve Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Sayın Prof.Dr. Şeref ERDOĞAN'ın açılış konuşmaları ile devam edildi.


 
Ardından Erzincan Üniversitesi Dekan Vekili Sayın Prof. Dr. Bülent GÜMÜŞEL "Eczacılık'ta Uzmanlık" adlı konuşmaları ile öğrencilerimizi bilgilendirdiler. 

Etkinliğin öğleden sonraki oturumunda Fakültemiz Dekanı Sayın Prof.Dr. Nuran ÖĞÜLENER'in oturum başkanlığında gerçekleşen "Farklı Pencerelerden Mesleğe Bakış" adlı panel ile öğrencilerimiz Erzincan Üniversitesi Dekan Vekili Sayın Prof.Dr. Bülent GÜMÜŞEL, Adana Eczacı Odası Genel Sekreteri Sayın Ecz. Mürsel YALBUZDAĞ, Ç.Ü. Balcalı Hastanesi Başeczacısı Sayın Ecz. Müge BENLİOĞLU ve Sosyal Güvenlik Kurumu Eczacısı Sayın Ecz. Betül DEMİR ile bir araya geldiler. 


Fakültemiz Uygulama Eczanesine katkılarından dolayı Güney Ecza Kooperatifi adına GEK yönetim kurulu üyesi Ecz. İzzet Uysal'a Prof.Dr. Nuran ÖĞÜLENER tarafından plaket verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile etkinlik tamamlandı.