Duyurular

...

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni Gerçekleştirildi.....


Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı "Beyaz Önlük Giyme Töreni", Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Metin Yavuz, Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nuran Öğülener, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Recep Tuncer, Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ersun Özkan, Güney Ecza Koop Başkanı Ecz. Tarkan Bir, öğretim üyeleri, öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.Açılış konuşmasını yapan Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nuran Öğülener, sözlerine Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesini tercih eden öğrencileri kutlayarak başladı. Öğrencilerin beyaz önlüklerini giyerek uzun ve zorlu mesleki eğitimlerine ilk adımlarını attıklarını ifade etti. Eczacılık mesleğinin insanlık tarihi boyunca toplumların yaşamındaki önemini vurgulayan Prof. Dr. Öğülener, Eczacılık Fakülteleri Çekirdek Eğitim Programında belirlenen yeterlilik ve yetkinlikte eczacılar yetiştirecek kaliteli bir eğitim vermeyi hedeflediklerini belirtti. Daha sonra, Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin, 2017 yılı ÖSYS taban puanı başarı sıralamasında 23 Devlet Üniversitesine ait Eczacılık Fakülteleri arasında 9. sırada yer aldığını ve henüz eğitiminin ikinci yılında ilk 10’a girmenin başarılı bir başlangıç olduğunu dile getirdi. 

Ardından kürsüye çıkan Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, Eczacılık Fakültesi’ne ilk adımı atan genç meslektaşlarını ve ailelerini tebrik etti. Eczacılık mesleğinin insanlık tarihi kadar eski bir meslek olduğunu dile getiren Çolak, her zaman eczacılara ihtiyaç olduğunu ve olacağını hatırlatarak, eczacılık mesleğini seçen öğrencileri kutladı.
Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ersun Özkan ise son yıllarda açılan Eczacılık Fakültelerine dikkat çekerek, ülkemizde pek çok eczacı yetiştiğini ve kaliteli eczacı olmaya giden yolun istikrarlı bir şekilde çalışmaktan geçtiğini dile getirdi.
Son olarak konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, çocuklarının Çukurova Üniversitesi’ni tercih etmesini destekleyen velilere teşekkür etti. Köklü bir geçmişe sahip olan Çukurova Üniversitesinin kurumsal yapısını tamamladığını hatırlatan Prof. Dr. Erdoğan, Eczacılık Fakültesi’nin yeni binasının yapımına başlandığını ‘İlk kazma vuruldu’ sözleriyle katılımcılara müjdeledi.
Tören, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılını en başarılı şekilde tamamlayan Cesur Kanuş'a başarı belgesi verilmesi ve yeni başlayan öğrencilere beyaz önlük giydirilmesi ile sona erdi.